TP Mobil Nedir?

TP Mobil Nedir?

TP Mobil Nedir?

TP Mobil, ödeme erteleme seçeneği ile akaryakıt alımlarınızı aracınızdan inmeden, temassız mobil ödeme ile gerçekleştirebileceğiniz bir sadakat uygulamasıdır.   TP Mobil ile akaryakıt alışverişlerinizi tüm Türkiye Petrolleri istasyonlarında hızlı ve güvenilir bir şekilde gerçekleştirebilir, size en yakın Türkiye Petrolleri istasyonlarını kolaylıkla bulabilir ve yol tarifi alabilirsiniz. Ayrıca dijital cüzdan olarak da kullanabileceğiniz TP Mobil uygulamasıyla, online alışverişten altın/gümüş yatırımına kadar birçok farklı ihtiyacınızı karşılayabilirsiniz.

TP Mobil ile Neler Yapılabilir?

 • Hazır Limitiniz ile akaryakıt ödemelerinizi erteleyebilirsiniz. Türkiye’de bir ilk olan Hazır Limitin “Şimdi Al, Sonra Öde” özelliği ile akaryakıt ödemelerinizi 1 hafta, 15 gün veya 1 ay vadelerle erteleyebilirsiniz. Uygulama üzerinden Hazır Limit başvurusunu dakikalar içinde tamamlayabilirsiniz. Kullanılan limitleri anında görüntüleyebilir ve geri ödeme işlemlerini hemen gerçekleştirebilirsiniz.
 • Uygulama üzerinden her an diğer TP Mobil kullanıcılarıyla para transferi gerçekleştirebilirsiniz. İster rehberden gönderim yapmak istediğiniz kişiyi seçerek, ister telefon numarasıyla veya kişiler yan yanaysa QR kodla para transfer edebilirsiniz.
 • Havale/EFT veya kredi kartınız ile cüzdanınıza para yükleyebilirsiniz. Cüzdandaki bakiyenizi kullanarak akaryakıt alışverişi esnasında temassız mobil ödeme yapabilirsiniz.
 • TP Mobil Sanal Kart ile akaryakıt dışı ihtiyaçlarınız için online alışveriş yapabilirsiniz. TP Mobil uygulamasında oluşturulan sanal kartla marketten  giyime  tüm ihtiyacınız için alışveriş yapabilirsiniz.
 • TP Mobil uygulaması ile varlıklarınızı yönetebilir, güncel kur üzerinden altın/ gümüş alım satımı yapabilirsiniz.
 • Uygulamaya kayıt olurken araç plakası ve yakıt tipi kaydetmeniz gerekmektedir. Bu kayıtlı bilgileriniz sayesinde araca yanlış yakıt dolumu yapma endişesi yaşamaktan kurtulursunuz.
 • İstasyonda kredi kartı veya nakit ödeme yöntemiyle yakıt alabilirsiniz. Dilerseniz mobil ödeme işlemleri ile araçtan inmeden sanal kartınızı kullanarak temassız ödeme gerçekleştirebilirsiniz.

Akaryakıt alışverişlerinde Türkiye’de ilklere imza atan TP Mobil uygulamasını App Store veya Google Play Store üzerinden hızlı bir şekilde indirebilirsiniz. Uygulamaya cep telefonu numaranız ile kaydolduktan sonra 6 haneli şifrenizi belirleyebilir ve kimlik bilgilerinizi girerek formu doldurabilirsiniz. Araç plakanızı ve kullandığınız yakıt tipini form üzerinden kaydettikten sonra yüzünüzün ve Türkiye Cumhuriyeti kimlik kartınızın net olarak görüntülendiği bir selfie ile kimlik doğrulama yaparak hazır limite başvuru işleminizi gerçekleştirebilirsiniz. Dakikalar içinde tamamlayabileceğiniz başvuru sonrasında uygulamayı güvenle kullanabilirsiniz. Türkiye’nin dört bir yanındaki Türkiye Petrolleri istasyonlarının TP Mobil’i destekleyen tüm noktalarında uygulamayla işlem yapabilirsiniz. Tüm araç sürücülerinin kullanımına açık olan TP Mobil uygulamasını siz de hemen kullanmaya başlayın, avantajları kaçırmayın!  

Neden TP Mobil kullanmalıyım?

TP Petrol Dağıtım AŞ’nin yeniliklerle dolu mobil uygulaması TP Mobil, kullanıcılarına ödeme erteleme seçeneği ile akaryakıt alımı imkanı sağlar. Yeni nesil TP Mobil uygulamasını bir cüzdan olarak kullanarak alışveriş yapabilme imkanına sahip olabileceğiniz gibi ayrıca mobil uygulama üzerinden navigasyon yardımıyla size en yakın Türkiye Petrolleri istasyonunu bulabilir, yol tarifi alarak istasyona ulaşım sağlayabilirsiniz.

TP Mobil uygulamasını indirmeniz ve kullanmanız için pek çok neden var:

 • TP Mobil uygulaması üzerinden kredi kartı, cüzdan ve hazır limit ile akaryakıt alımlarınızı kolayca yapabilirsiniz.TP Mobil ile oluşturulacak sanal kart aracılığıyla güvenli bir şekilde online alışveriş imkanına da sahip olabilirsiniz.
 • Hazır Limit’e TP Mobil üzerinden kolay ve hızlı bir şekilde başvuru yaparak mobil ödemeyle alışveriş yapabilirsiniz. Kefil, ipotek veya banka hesabı gerekmeden şimdi al sonra öde fırsatı ile; 1 haftalık, 15 günlük ya da 1 aylık vadelerle ödeme erteleme avantajlarına sahip olup, hazır limitinizin geri ödemesini yine uygulama üzerinden gerçekleştirebilirsiniz.
 • Araçtan inmeden temassız olarak mobil ödeme yapabilirsiniz.
 • 7 gün 24 saat hizmet veren TP Mobil uygulamasıyla yapacağınız para transferi, akaryakıt alımı ve diğer işlemleriniz için mesai saatlerini beklemezsiniz.
 • Uygulama üzerinden altın ve gümüş alıp satabilir, cüzdan içindeki varlıklarınızı kolaylıkla yönetebilirsiniz. 
 • TP Mobil kullanıcıları arasında cep telefonu numarasıyla veya QR kod ile para transferi yapabilirsiniz.

QR kodla para transferi işlemi için iki TP Mobil kullanıcısının yan yana olması gerekir. Üstelik, TP Mobil uygulaması üzerinden yapılan para transferleri dahil tüm işlemler tamamen ücretsizdir.

 • Kendinize en yakın Türkiye Petrolleri istasyonunu TP Mobil uygulaması üzerinden bulabilir, navigasyon hizmeti sayesinde en kısa yoldan istasyona ulaşabilirsiniz.
 • TP Mobil ile uygulamaya girilen araç plakası ve yakıt çeşidi bilgisi, yanlış yakıt alımına engel olur. Bu sayede aracınıza her zaman doğru yakıt dolumu gerçekleştirilmesini sağlayabilirsiniz.
 •  TP Mobil’e özel kampanya fırsatlarını yakalayabilir, akaryakıt alımlarınızı daha avantajlı şekilde yapabilirsiniz. Mobile özel indirim fırsatlarını, TP Mobil uygulamasının ana ekranında yer alan “avantajlar” butonundan görüntüleyebilirsiniz.

Siz de hemen telefonunuzdan App Store veya Google Play Store’a girerek TP Mobil uygulamasını indirebilirsiniz. Uygulamaya cep telefonu numaranız ile kayıt olabilir, belirlediğiniz 6 haneli şifre sayesinde güvenle giriş yapabilirsiniz. Hemen TP Mobil’i indirin ve akaryakıt alımında dijital cüzdan konforunu yaşayın!