Sık Sorulan Sorular

Sık Sorulan Sorular

Sıkça Sorulan Sorular

Günün her saati para transferi yapabilir miyim?

TP Mobil ile para transferi işlemlerinizi 7/24, ücretsiz gerçekleştirebilirsiniz. Gönderdiğiniz tutar, anında karşı tarafın cüzdanına ulaşır. TP Mobil kullanıcıları arasındaki para transferi, yine TP Mobil uygulaması üzerinden yapılır. Ana ekrandaki “Para Transferi” butonuna tıklayabilir, forma, gönderim yapacağınız TP Mobil kullanıcısının telefon numarasını yazabilirsiniz. Numarayı ezbere bilmiyorsanız kişiyi rehberden seçebilirsiniz. Transfer edilecek tutarı ve açıklamayı yazdıktan sonra işlem onayı vermelisiniz. Eğer para transfer edeceğiniz kişi yanınızdaysa, “QR ile para gönder” sekmesine geçebilirsiniz. Kodu telefona okutabilir ve işlemi onaylayarak transferi tamamlayabilirsiniz. Her iki para gönderme yöntemini kullanmak için de para göndereceğiniz kişinin TP Mobil kullanıcısı olması ve girdiğiniz tutarın cüzdan bakiyenizde bulunması gereklidir.

Para Transferi Limitim Ne Kadar?

Aylık para gönderim limitleri, mevzuat tarafından belirlenmektedir. TP Mobil kullanıcılarının para gönderim limiti, kişiselleştirme yapmayan kullanıcılar için 1250 TL’dir. Bu limitin kaldırılması için kimlik doğrulama işlemlerinizi tamamlamanız gerekmektedir. TP Mobil’e daha önce üye olup kimlik bilgilerinizi sistem üzerinden doğrulamadıysanız, aylık 1.250 TL’ye kadar  işlem yapabilirsiniz. Kimlik doğrulama işlemlerinizi TP Mobil üzerinden yapabilirsiniz. Bunun için uygulamada yer alan “Hazır Limit Başvurusu” bölümüne tıklamalısınız. Hazır Limit başvurunuzu tamamlamanız halinde kimlik doğrulama işlemine geçebilirsiniz.Adınıza kayıtlı  bir telefon faturası, kimlik bilgisi ve ıslak imza ile uygulama üzerinden kişiselleştirme işlemlerinizi tamamlayabilirsiniz.

 Cüzdanıma Yatırdığım Para Anında Hesabıma Geçer mi?

TP Mobil uygulamasına kredi kartınızı ekleyerek ya da TP Mobil hesabınıza Havale/EFT yaparak bakiye yükleyebilirsiniz. Hangi yöntemi kullanırsanız kullanın, bakiyeniz hemen TP Mobil hesabınıza yüklenecektir. Cüzdanınıza yüklemek istediğiniz tutar, işlemin onaylanmasının hemen ardından cüzdan bakiyesine yansır. Kredi kartlarınız ile yapacağınız işlemlerde, mesai saati veya hafta sonu çalışma günleri dışında dahi yükleme yapsanız, yüklediğiniz tutar anında dijital cüzdanınıza yansır. Üstelik, cüzdana yüklenen bakiyeyi kullanmak için beklemeniz gerekmez. Dilerseniz, yüklediğiniz tutar üzerinden anında akaryakıt alımızı gerçekleştirebilir,  başka bir TP Mobil kullanıcısının cüzdanına hemen para transferi yapabilir veya online alışveriş ihtiyaçlarınızı TP Mobil kartınız ile gerçekleştirebilirsiniz.

Gönderdiğim Para Cüzdanımda Görünmüyor, Ne Yapmalıyım?

TP Mobil uygulamasını aktif internet bağlantısı ile kullanabilirsiniz. Eğer anında para transferi işlemlerini tamamlamanıza rağmen tutar, TP Mobil cüzdan bakiyenizde görünmüyorsa, öncelikle internet bağlantınızı kontrol etmelisiniz. Telefonunuzun internet bağlantısını kesip yeniden bağlantı sağlamalısınız. Ardından TP Mobil’e yeniden giriş yaparak tutarı, mobil cüzdan bakiyenizde görebilirsiniz. Yeniden giriş yapmanıza rağmen cüzdanda hâlâ tutar görünmüyorsa teknik bir sorun ile karşı karşıya olabilirsiniz. Uygulama ile ilgili herhangi bir sorun yaşadığınızda, 444 44 87’yi arayarak Türkiye Petrolleri Müşteri Danışma Hattı’ndan destek alabilirsiniz. Yetkili birimlerden TP Mobil’deki sorunlar hakkında destek alabilir, uzmanlarımızın yardımıyla bakiye sorununa hemen çözüm bulabilirsiniz.Cüzdandan Hesaba Para İadesi Yaptırmak İstiyorum, Nasıl İlerlemeliyim?

Dijital cüzdanınızdaki bakiyenizin banka hesabınıza transferini gerçekleştirmek için cüzdandan IBAN’a transfer özelliğini kullanabilirsiniz. Bunun için “Para Gönder/Al” botununa tıklayarak açılan menüde “IBAN’a Para Gönder” seçeneğini seçmeniz gerekmektedir. Ancak bu işlemi gerçekleştirebilmeniz için hesabınızın kişiselleştirilmesi gerekmektedir. IBAN’a transfer özelliğini kullanmak istemez, bir banka hesabına veya kredi kartınıza bakiyenizin iadesini yapmak isterseniz 444 44 87 nolu Türkiye Petrolleri Müşteri Danışma Hattı’ndan da destek alabilirsiniz. Operatör yardımıyla, bakiye iadenizi gerçekleştirebilirsiniz.

TP Mobil’den En Fazla Ne Kadarlık Hazır Limit Alabiliyorum?

TP Mobil üzerinden yaptığınız hazır limit başvuruları, yapılan incelemeler sonucunda kişiye özel belirlenmektedir. Başvuru aşamasında verdiğiniz bilgiler incelenerek, hazır limit tutarınız hesabınıza tanımlanır. Sonraki hazır limit tutar artırımları geri ödeme performansınıza göre belirlenir. TP Mobil üzerinden alabileceğiniz maksimum hazır limit tutarı, 750 Türk lirasıdır. Minimum hazır limit tutarı ise 100 Türk lirası olarak belirlenmiştir. TP Mobil’in hazır limit avantajlarından faydalanmak ve size özel belirlenecek Hazır Limit tutarını hemen öğrenmek için uygulamanın ana sayfasında “Hazır Limit” bölümünde yer alan “Hemen Başvur” butonuna tıklayabilirsiniz. Kimlik bilgilerinizi forma girdikten, TC kimliğinizin ve yüzünüzün belirgin olarak seçilebildiği selfie’nizi sisteme yükledikten sonra size özel belirlenen limiti görebilirsiniz. Başvurunuz yapılan incelemeler sonrasında hesabınıza tanımlanacaktır.  

QR Kod ile Nasıl Para Gönderirim?

TP Mobil uygulamasının ana ekranındaki “Para Transferi” butonu üzerinden para gönderme sayfasına ulaşabilirsiniz.  Eğer para transferi yapacağınız kişi yanınızdaysa, QR kod ile para gönderme yöntemini tercih edebilirsiniz. QR kodla para göndermek için para gönderme sayfasında, telefon numarası yazdığınız alanın sağındaki QR kod işaretini tıklayabilirsiniz. Açılan QR kod okuma sayfası üzerinden, alıcı kişinin para alma talebi için oluşturduğu kodu okutabilirsiniz. Gönderilecek tutarı ve açıklama alanını doldurduktan sonra işlem için onay verebilirsiniz. Eğer QR ile para almak isterseniz, “Para transferi” sayfasından “QR ile para al” sekmesi seçebilirsiniz. Ekrandaki kodu, para gönderimi yapacak kişinin telefonuna okutabilirsiniz.

Cüzdanımdaki Parayı Her Ödeme ve Alışverişte Kullanabilir miyim?

TP Mobil sadece akaryakıt alımlarınızda değil, diğer alışverişleriniz için de kullanabileceğiniz Visa altyapılı bir sanal karttır. Marketten kozmetiğe, mobilyadan giyim ihtiyaçlarınıza dair tüm alışverişlerinizde kullanılabilir. Bunun için sadece uygulamayı yüklemiş olmanız yeterlidir. TP Mobil uygulaması, üye olan her kullanıcı için bir sanal kart numarası belirler. Sanal kart, dijital cüzdanla bağlantılı olarak, online alışverişlerde cüzdan bakiyesini kolaylıkla harcayabilmenize imkan tanır. Ön ödemeli kart olarak kullanabileceğiniz mobil cüzdana, kredi kartı veya havale/EFT yöntemleriyle bakiyenizi yükleyip alışverişinizi güvenle yapabilirsiniz.

Hazır Limit Çektim, İade Etmek İstiyorum. Ne Yapmalıyım?

Akaryakıt ödemelerinizi erteleme imkanı sunan Hazır Limit ile TP Mobil’in “Şimdi Al sonra Öde” özelliğinden yararlanabilirsiniz. TP Mobil geçerli Türkiye Petrolleri istasyonlarında, yalnızca akaryakıt alımlarında kullanabileceğiniz Hazır Limit, yakıt alımı sonrasında iade edilemez. Bu yüzden, Hazır Limit üzerinden alışveriş yapmanız durumunda iade söz konusu değildir. Yakıt dolum işlemi tamamlanmadığı ve Hazır Limit bakiyenizde azalma gördüğünüz durumda teknik bir aksaklık söz konusu olmuş olabilir. Bu gibi bir durumda iade işleminizin gerçekleşmesi için 444 44 87 numaralı Türkiye Petrolleri Çağrı Merkezi’ni arayarak müşteri temsilcilerimize ulaşabilirsiniz. Profesyonel müşteri danışmanları sayesinde en kısa sürede iade işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

Hazır Limiti Her Alışverişimde Kullanabilir miyim?

Hazır Limit, Türkiye’de sadece Türkiye Petrolleri istasyonlarındaki akaryakıt alımlarında geçerli olan  ödeme erteleme ürünüdür. Yakıt alımında ödemelerinizi ertelemenize yardımcı olan Hazır Limit tutarını, Türkiye Petrolleri’nin TP Mobil geçerliliği olan istasyonlarında yalnızca akaryakıt alımında kullanabilirsiniz. Yakıt alımınızda, ödeme seçeneği olarak Hazır Limit’i işaretleyerek güvenle alışverişlerinizi tamamlayabilirsiniz. Hazır Limit ile ödediğiniz harcamaları 1 hafta, 15 gün veya 1 ay vadelerle erteleyebilirsiniz.

Hesabımı Kapatmak/Silmek İstiyorum Ne Yapmalıyım?

TP Mobil uygulamasına kayıt olmak da hesabı kapatmak da çok kolay! Dilediğiniz zaman hesabını kapatma hakkına sahipsiniz. 444 44 87 numaralı Türkiye Petrolleri Çağrı Merkezi’ni arayarak, müşteri temsilcisi aracılığıyla hesabınızı kapattırabilirsiniz.

Dijital Cüzdan Nedir? Nasıl Kullanılır?

TP Mobil uygulamasında yer alan dijital cüzdan, akaryakıt alışverişleriniz ile beraber ihtiyaç duyduğunuz diğer tüm alışverişlerinizi güvenli ve temassız bir şekilde gerçekleştirmenizi sağlar. Fiziksel paraya, kredi kartına temas etmeden, cüzdanda bulunan bakiye üzerinden mobil ödeme ayrıcalıklarıyla işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Bir dijital cüzdandan diğer TP Mobil dijital cüzdana telefon numarası ile para transferini ücretsiz gerçekleştirebilirsiniz. Üstelik işlem için mesai saatini, iş günlerini beklemeniz gerekmez. Ayrıca, transfer sırasında rehberden kişi seçerek veya para göndereceğiniz/alacağınız kişiyle yan yanaysanız QR kod ile hızlı para transferi kolaylığını hemen deneyimleyebilirsiniz. Cüzdanınıza para yüklemek için Havale/EFT yöntemlerini veya uygulamaya kaydettiğiniz saklı kredi kartınızı kullanabilirsiniz.

Dijital ve Mobil Cüzdan Nasıl Çalışır?

Mobil cüzdanı, kredi kartından veya banka hesabınızdan TP Mobil hesabınıza para transfer ederek kullanabilirsiniz. Bakiye yükleyebilmek için TP Mobil uygulaması üzerinden, ana ekranda yer alan “Para Yükle” butonuna tıklayıp yükleme yapılmasını istediğiniz yöntemi seçerek ilerleyebilirsiniz. Eğer bakiyenizi kredi kartınızdan transfer etmek isterseniz, kredi kartınızın bilgilerini ve yüklemek istediğiniz tutarı girerek hızlıca transferi gerçekleştirebilirsiniz. Eğer Havale/ EFT yöntemi ile para transferini gerçekleştirmek isterseniz, transferi gerçekleştirmek istediğiniz bankanın IBAN numarası bilgisi ve TP Mobil Kart bilgilerinizi uygulamadan öğrenip, bankamızın mobil uygulaması veya web sitesinde ilgili bilgileri tanımlayıp yüklemek istediğiniz tutarı girerek gerçekleştirebilirsiniz. Lütfen TP Mobil Kart numaranızı açıklama kısmına girmeyi unutmayın, aksi takdirde para transferiniz gerçekleşmeyecektir.

Mobil Ödeme Nerelerde Geçerli?

Mobil ödeme avantajlarından, TP Mobil geçerli tüm Türkiye Petrolleri istasyonlarında yararlanabilirsiniz. Türkiye’nin dört bir yanında yer alan TP Mobil geçerli istasyonları uygulama üzerinden görüntüleyebilirsiniz. TP Mobil uygulamasının ana ekranında yer alan “İstasyonlar” butonuna tıklayarak bulunduğunuz bölgeye en yakın Türkiye Petrolleri istasyonlarını ve konumlarını bulabilirsiniz. Üstelik, navigasyon aracılığıyla yol tarifi alabilir, TP Mobil geçerli istasyonlara kolaylıkla ulaşabilirsiniz. İstasyonda yapacağınız tüm akaryakıt alımlarında, mobil ödeme ile araçtan inmeden alışverişlerinizi tamamlayabilirsiniz. Mobil ödeme opsiyonu, sosyal mesafenizi koruyarak, hijyenik ve güvenli  yakıt almanıza imkan tanır. Telefonunuzdan gerçekleştireceğiniz alışveriş süresince kişilerle, fiziksel parayla veya kartla temas etmeniz gerekmez.

Üstelik sadece akaryakıt alımlarında değil, marketten kozmetiğe, mobilyadan giyim ihtiyaçlarınıza dair tüm online alışverişlerinizde TP Mobil’i kullanabilirsiniz.

Mobil Ödeme İşlem Masrafları Ne Kadar?

TP Mobil üzerinden yapacağınız tüm mobil ödeme işlemleri için ek ücret ödemezsiniz.  Dijital cüzdanınıza aylık 1250 TL’ye kadar  kredi kartıyla veya Havale/EFT yoluyla para yüklemek, TP Mobil kullanıcılarına ait cüzdanlar arası para transferi yapmak tamamen ücretsizdir. Para gönderimi hangi yöntemle gerçekleşirse gerçekleşsin, (cep telefonu numarası üzerinden veya QR kod ile gönderim seçenekleri mevcut) transfer işlemlerinden hiçbir ücret alınmaz. Aylık 1.250 TL üzerinde işlem yapabilmeniz için mevzuat gereği Kimlik doğrulaması yapmanız gerekmektedir.  

TP Mobil Kampanyaları Nelerdir?

TP Mobil’in avantajlı dünyasında size özel fırsatlar, marka işbirlikleri, indirim avantajları yer almaktadır.  Kampanyalardan yararlanmak için TP Mobil uygulamasını indirmeniz yeterlidir. Yakıt alımı için bilgilerinizi girdikten sonra ödeme adımında açılan sayfada, ilgili istasyonda eğer kampanya mevcutsa kampanyayı seçebilirsiniz. İstasyonlarımıza özel indirim kampanyaları sayesinde akaryakıt alımlarınızda  avantajlar elde edebilirsiniz. Marka işbirliklerine ve diğer fırsatlara dair bilgilere TP Mobil uygulamasının ana ekranında yer alan “Avantajlar” butonuna tıklayarak ulaşabilirsiniz. Üstelik anlaşmalı markalarda yapacağınız alışverişlerde, anında para iadesi imkânlarından faydalanabilirsiniz. Tüm bu avantajları takip etmek için “Avantajlar” sekmesini sık sık ziyaret ederek fırsatları kaçırmayın.

Mobil Cüzdan İndirimleri Nerelerde Geçerlidir?

TP Mobil, akaryakıt alımlarında, ilgili istasyonda geçerli indirimler ile yakıt alırken avantaj sağlar. TP Mobil uygulamasının “Hesabım” alanında açılan menüde, “Kuponlarım” bölümünde kullanabileceğiniz aktif kuponlarınız sıralanır. Ayrıca, Türkiye Petrolleri’nin anlaşmalı olduğu farklı marka işbirliklerine TP Mobil uygulaması üzerinden ulaşabilirsiniz. İndirimleri, kampanya katılım koşullarını, ilgili indirimlerin geçerli olduğu markaları kampanyalar bölümünde bulabilirsiniz. TP Mobil ana ekranında yer alan “Avantajlar” butonunu tıkladığınızda aktif kampanyaları görebilirsiniz. İstediğiniz kampanyanın üzerine tıklandığınızda, indirim kazandıran kampanyaların geçerlilik tarihlerine, koşullarına ve tüm kampanya detaylarına ulaşabilirsiniz.