Hazır Limit Nedir?

Hazır Limit Nedir?

Hazır Limit Nedir?

Hazır limit, sizler için mevcut ödeme yöntemlerine alternatif, akaryakıt ödemelerinizi 1 hafta, 15 gün ve 1 aylık sürelerle ertelemenize olanak sağlayan, Türkiye’de sadece Türkiye Petrolleri istasyonlarında sunulan bir hizmettir. Hazır Limit kullanarak ödeme erteleme avantajına sahip olursunuz.

Hazır Limit ile Ödeme Erteleme

Dakikalar içinde hazır limite başvurarak kredinizi hemen kullanmaya başlayabilirsiniz. Yakıt alımlarınızda kullanabileceğiniz Hazır Limit’in esnek ödeme avantajından da faydalanabilirsiniz. Örneğin, Türkiye Petrolleri istasyonlarında yapacağınız kredili akaryakıt alımlarında ödemelerinizi 1 hafta, 15 gün veya 1 ay erteleyebilirsiniz. Ayrıca, Hazır Limit’inizi ne zaman geri ödemeniz gerektiğini TP Mobil uygulamasından takip edebilir, geri ödeme işlemini yine uygulama üzerinden gerçekleştirebilirsiniz. Dilerseniz geçmişte yaptığınız işlemleri de kolay bir şekilde inceleyebilirsiniz.

Hazır Limiti Nasıl Kullanabilirsiniz?

Hazır Limit kullanmak için tek yapmanız gereken TP Mobil’i indirmek ve üye olmaktır. Sonrasında ana ekranda bulunan başvuru butonuna tıklamalı ve kimlik bilgilerinizi girerek formu doldurmalısınız. Bir sonraki adımda sizden fotoğrafınızı çekerek kimlik doğrulamanız istenir. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olduğunuzu gösteren kimliğiniz ile beraber yüzünüzün aynı karede net olarak görülebildiği bir selfie çekmelisiniz. Fotoğrafı sisteme yükledikten sonra başvurunuza istinaden yalnızca dakikalar içinde gelen onayla size özel kredinizi hemen kullanmaya başlayabilirsiniz.

Hazır Limit ile Nasıl Akaryakıt Alabilirsiniz?

Hazır Limit’iniz ile akaryakıt almak için TP Mobil uygulaması ana ekranından “Yakıt al” butonuna tıklamalı, karşınıza çıkan formda araç ve istasyon bilgilerini doldurduktan sonra “Ödeme metodu” seçeneğinden “Hazır Limit” ibaresini seçmelisiniz. Karşınıza çıkan sözleşmeyi okuyup onayladıktan sonra yakıt alma işleminize devam edebilirsiniz. Üstelik TP Mobil üzerinden Hazır Limit ile aracınızdan inmeden, temassız mobil ödeme yaparak yakıt alımlarınızı hızlıca gerçekleştirebilirsiniz.

Hazır Limit Nasıl Geri Ödenir?

Kullandığınız Hazır Limit’i geri ödemek için uygulama üzerindeki hesabım menüsünden “Hazır Limit İşlemleri” sekmesine tıklamalısınız. Açılan pencerede  “Ödemesi Yaklaşan İşlemler” seçeneğine tıklayıp; ödemek istediğiniz Hazır Limit harcamanızı, listeden seçtikten sonra işlem detayını tüm ayrıntılarıyla görebilir, dilediğiniz ödeme yöntemini seçerek kolaylıkla geri ödeyebilirsiniz.

Siz de TP Mobil’in esnek ödeme avantajlarından faydalanıp, akaryakıtınızı şimdi alıp sonra ödeyebilirsiniz.  

Hemen uygulamayı indirin, sadece Türkiye Petrolleri istasyonlarında size özel sunulan hazır limitinize anında ulaşın!